PROFESIONÁLNÍ
PORADENSTVÍ
KVALITA
A KREATIVITA
ROZMANITÁ
NABÍDKA
3,6
33 hodnocení
Přidejte ke každému praní ve Vaší pračce cca polévkovou lžíci a nebo vmíchejte do vašeho oblíbeného prášku na praní. Výsledek ? Lépe vyprané prádlo a není po usušení "tvrdé".
A ekologie? Nic se neděje, jedná se v podstatě o hnojivo. Jen když to používají všichni, tak kvetou přehrady. Když to budou používat naši zákazníci, nic se nestane :-). Jen tak pro info, fosfáty jsou např. ve změkčovacích přípravcích, v prášku do myček a pod. Takže, když si ho objednáte, můžete klidně spát bez výčitek.
Přidat komentář
jindřich
Dnes už to ani s tím "kvetením" přehrad není tak žhavé, jako to bylo před několika desítkami let. Dnes, kdy (za cenu fatálního zadlužení) má každá dědinka svou čističku, fosfáty v odpadní vodě nejenže neškodí, ale jsou naopak nezbytné. Co myslíte, že se do bazénku čističky přisypává, aby vůbec fungovala, aby bakterie-čističi měly co žrát? No ovšemže, fosfáty. Ty, které jsme pod tlakem ekofanatiků (pravda, tehdy na tom něco bylo...) odstranili z pracích prášků, u kterých tak klesla kvalita, zato pěkně narostla cena. Takže teď kromě těch dražších prášků platíme ještě navíc, znova (v ceně stočného) ten fosfát, který se tam musí přisypávat, protože není v těch mydlinkách. Pěkně uzavřený kruh. A my platíme a platíme :-( Cui bono?
Že by třeba naši ekoteroristé za takto změněné situace pozměnili rétroriku a přiznali, že doba pokročila a fosfáty je klidně možno vzít na milost? Ha, ha, ha...
A fosfátový zlom? To jsou ryzí spekulace. Kolikrát už měl nastat třeba ten slavný ropný zlom? A kde je mu konec? Vážení, nestrašme se spekulacemi a katastrofickými teoriemi. Samozřejmě, užívejne zdroje šetrně, neplýtvejme ničím, ať už si někdo umane to zvát obnovitelným nebo neobnovitelným, a dočkejme času, ono nebude (a nikdy nebylo) tak zle :-)
Odpovědět
Odpovědět
jindra 2
Děkuji za krystalický projev alibismu, který když se snoubí - jako ve vašem případě - s totální neznalostí problematiky a s přesvědčením, že za všechno mohou "ekofanatici", vzniká jeden spotřební tupoun, na jejichž zástupy postupně lidstvo chcípne. Váš humor je bezva, ale měl byste vědět, že se vysmíváte především své vlastní inteligenci. Kruci, jak já už nemám trpělivost na ty své české vychytralíky, co na všechno vyzrajou a všechno ví nejlíp a přitom předvádějí jenom hlupáctví a neznalost. Ale to bude ještě běh na dlouhou trať, to je jasné. Tak ať se daří...
Vladislav Čížek
Vážení Kutilové a Kutilky,
dnes jsem si přečetl svůj komentář pod nabídkou zboží "Fosfát" a děkuji tímto za souhlasný názor vyjádřený dalšími spolukomentujícími. Není nad pocit, že je člověk někým ve světě pochopen, když už doma není ani prorokem.
Ale tento můj příspěvek není o chlácholení vlastního ega. O to přeci nejde.
Chci se vrátit ke svému jinému komentáři, uveřejněném v jiné sekci tohoto webu, a to v sekci Laboratoř-Chemikálie, kde komentuji své zkušenosti s praním s kutilovským Perkarbonátem sodným OXYPER.
S tímto preparátem jsou mé zkušenosti - a že jsem je sbíral několik měsíců, než jsem se je odvážil předat dál - jednoznačně pozitivní! Pere výborně, dokonce jednorázově i bez pracího prášku, nezatěžuje životní prostředí (nemá čím), surovina k jeho výrobě je nekonečně dostupná (asi jako sůl kuchyňská nebo soda bikarbona), jen to, co do výrobního procesu vnášíme navíc, jako to pozitivum, ve kterém se nám tak dobře pere, je energie. Dokud ji budeme mít a budeme ji umět i např. z obnovitelných zdrojů vyrobit, budeme moci vyrábět perkarbonát sodný - i doma nebo v garáži. V opačném případě: valcha, tlučení prádlem o kámen, prací cyklus osobního prádla 6-8 týdnů, asi jako v případě šlechticů naposledy v 16. století - no nechtěl bych se těch časú dožít, byť jako šlechtic (vzhledem k tomu, že je mi dnes 58, tak mi to asi nehrozí - bez ohledu na rH faktor krevní).
Tudy vede cesta!
Ne drancováním zbývajících dostupných zásob fosforu na jeho použití v technologii okrajového významu, ale na vysokou efektivitu procesu - zde praní prádla - při šetření neobnovitelných přírodních zdrojů, jen za použití úměrného množství energie, která bude - jak doufám - pro základní přežití - vždy dostupná. Na stromy se už přeci nikdy nevrátíme.
Proto pro ty, kteří teď zvažují nákup fosfátu, přejděte raději na oddíl Laboratoř-Chemikálie. Zde najdete alternativu ke svému fosfátu, ekologickou a v konečném důsleku ii ekonomickou. A jako bonus získáte navíc možnost účinného čištění termosek, čajových konvic, pítek a všelikého jiného domácího haraburdí zanešeného organikou, to vám fosfát nedá.
A závěrem si nemohu odpustit i poděkování Strejdovi Michalovi za odvahu a projev charakteru, se kterou uveřejnil mé kritické komentáře na téma "Fosfát", přestože mu musely jít na nervy, jdouce proti obchodnímu zájmu KUTILOVa.
Váš Děda Ladin
Odpovědět
Odpovědět
Pavel Raušer
A co se týká toho číštění termosek, tak to aplikujete jak? Včetně toho aktivátoru, nebo bez něj jen s vařící vodou? Díky
Olga Dvořáková
Dost mě mrzí uvažování lidí, že když já odhodím papírek, nic se neděje, když jen já netřídím odpadky, je to kapka v moři, když já používám na praní fosfáty a ostatní ne, tak rybníky a přehrady budou čisté...
Když každý nezačne sám u sebe se změnou toho, co změnit může (a volba prášku na praní mezi ně patří), tak se nikdy nemůže změnit ani celá společnost.
Opravdu tudy cesta nevede, když už i mezinárodní řetězce byly donuceny se obejít téměř bez fosfátů. Naopak bych přivítala více značek bezfosfátových prášků do myčky (těch je ještě poskrovnu).
Odpovědět
Odpovědět
jindra 2
Děkuji, spravila jste mi po těch trdlech, co myslí male a sobecky jen na sebe, trochu náladu. Tyhle lidi mi vždycky berou chuť dělat něco obecně prospěšného...
Vladislav Čížek
Vážení Kutilové,
kutilov.cz nám zde nabízí lepší vyprání našeho prádla, použijeme-li právě jeho polytrifosfát - nebo co to je - ku praní.
Vzpomenete si , Kutilové na reklamu na pracích prášcích "Bez fosfátů - Phosphate Free"? Ta akce stála světové "pračkopráškaře" nemalé náklady jak na vlastní reklamu, tak i na změnu formulí jejich pracích prášků. Vše pod tlakem enviromentalistů, které náš VV (Velký Vůdce) VK (Václav Klaus) tak zneuznává a znevažuje.
Pravdou je, že relativní snadnost dosažení cílů kampaně "Bez fosfátů", nebyla vedena tak úplně ohledy enviromentálními, jako čistě ekonomickými. Cena fosfátů na světových trzích roste, a to docela závratně.
Veškeré světové zásoby fosfátů, představují drobné rybí kostičky, které byly v historii miliónů let spolykány ptáky a uloženy na jejich hnízdištích, kde vyměšovali.
Jak primitivní, ale jak účinné.
Podle stáří těchto depozit pak mluvíme např. o apatitu, nebo guanu. Jde o jedno. Ptačí hovna, různého stáří.
Bohužel, milióny generací ptáků, nám neuložili tolik materiálu k použití, abychom dnes nediskutovali - vedle "výživných" témat ropného zlomu - o zlomu fosforovém.
A je to tak. Fosforový zlom bude daleko strmější, než je ten ropný.
Fosfor, jako chemický prvek, je dnešním lidstvem používán na tisíc způsobů. Praní prádla a výroba Coca-Coly jsou ty, bez kterých se obejdeme.
Budeme-li chtít.
V opačném případě nám hrozí např. nemožnost čištění našich odpadních vod, kde je fosfor nepostradatelný.
V nejzazším případě nás čeká povinnost odevzdání našich vlastních kostí (kvalitní hydroapatit) ke zpětné recyklaci po smrti, možná i před ní, když to bude pro blaho celku (našich horních 10 000).
Tak uvažujte.
Váš Děda Ladin
Odpovědět
Odpovědět
Jaromír Fuchs
A ekologie? Nic se neděje? Když se tak budeme chovat všichni, tak za pár let budeme i my samý květ.
Odpovědět
Odpovědět
veb
Většina ložisek fosfátů je buď sedimentárních nebo magmatických, třeba jako apatit na polostrově Kola. Jsou toho stamiliony tun, žádný fosfátový zlom nehrozí ani omylem, nestrašte lidi nesmysly. Jen roste cena spolu s cenami energií a paliv
a vyššími nároky na čistotu produktů.