Na vonné sáčky, koupelovou sůl a pod.
Levandulová sůl
Všimli jste si někdy, jak a kdy se rozhodl zatočit s „nanicovatým nerostem“,ve svém království v jednom slavném českém filmu „Byl jednou jeden král“ Jan Werich ? Bylo to přesně ve chvíli, když mu neméně slavný Vlasta Burian jakožto sluha, připravoval lázeň s levandulovou solí. A není se čemu divit.
Levandulová sůl je známá už několik stovek let a i v dnešní době je stále vyhledávaná pro svou lazebnickou sílu. Není nad to, když máte za sebou perný den, naložit se do vany a chvilku relaxovat. Už jenom naložit se do teplé lázně je uklidňující. Ale pořád to není ono, jestliže někdo za dveřmi hlasitě haleká, nebo nedej bože s vámi chce vést konverzaci. To s odpočinkem nemá opravdu nic společného.
Dnes vás naučíme opravdu relaxovat.
Nejdříve si však musíme levandulovou sůl připravit. Vyrobte si jí dostatečné množství. Část jí spotřebujete pro sebe, a to, co bude navíc, hezky zabalíte buď do celofánu a nebo do skleněné dózy a máte krásný a praktický dárek na příklad k vánocům. Než použijete sůl do koupele, tak si ji dejte místo do koupelny do šatníku a nebudete se stačit divit, jak vám nejen provoní šatní skříň, ale i vyžene všechny moly. Antiseptickou vlastnost levandule můžete využít i ve svých botnících.
A teď k vlastní výrobě. Je tak jednoduchá, že zalít šálek čaje je složitější. Nejvíce práce nám zabere rozhodování, jakou sůl použijeme. Sůl není jen jedna, solí je nepřeberné množství. Můžeme použít klasickou dolovanou sůl kamennou a nebo dražší sůl jako například Himálajskou červenou, kde jsou navíc oxidy železa, které způsobují její růžový až červený nádech. S touto solí už bude výrobek vypadat hodně dobře. Další možností je použít Portugalskou sůl hrubou, která se získává tradičním způsobem odpařováním mořské vody. Pro lidi s kožními problémy se sama nabízí sůl z mrtvého moře. Ta kromě NACL obsahuje i jiné rozpustné minerály. Levandulová sůl působí nejen na relaxaci, ale i přispívá ke klidnému spánku a celkovému zklidnění organizmu, zvláště při nervovém přepětí, depresích a každodenních stresech. Neméně významná je i při bolestech kloubů a svalů a celkově tonizuje váš organizmus. Používá se již po staletí při různých chřipkových onemocněních a nachlazeních.
Do sáčku vložíme 1 kg soli dle vlastního výběru, přidáme cca 20g sušené levandule a důkladně promícháme. Potom naplníme připravené lahvičky či sáčky, přidáme ozdobnou mašli, věnování a máme hotovo.
A teď slíbená relaxace…Nejdříve se po náročném dnu lehce zklidníme, například meduňkovým čajem, ujistíme se, že zbytek rodiny je někde na výletě a že se během následující hodinky nevrátí. Napustíme si vodu do vany, lépe teplejší. Mobilní telefon vypneme, v koupelně si zapálíme čajové svíčky a přidáme do vody 200g levandulové soli. Nezapomeneme si přinést si nějaké pití pro dodržení pitného režimu. A pak ??? Naložíme se do lázně a 30 minut máme jen pro sebe. Ticho, vůně a sůl se postará o pořádný odpočinek. Po koupeli se jenom osprchujeme a otřeme do bavlněné osušky.
Uvidíte, že ráno půjdete do práce jako vyměnění.
Váš strejda Michal.
Odpovědět
Odpovědět
Odpovědět
Odpovědět